stezka Pustevny | Second hand | Kurzy měn | Faktura Online

Výmarský ohař CHS Stuart Gris

Novinky po dloooooouhatáááánské době :-)

Vloženo: 1.1.2013 | Přečteno: 104x

Je to už dlouho, co jsem sem přidávala novinky ze života nás a našich chlupatých divochů, tak se pokusím začít nějak popořádku:-) Celý rok 2012 se nesl v duchu velké smůly a to hlavně zdravotní........Začátkem roku si smůlu vybral Aslan a to tak, že při běhu v lese se nabodl na armaturu (drát do betonu) čouhající ze země, která mu pronikla do hrudníku a způsobila pneumothorax. Aslánek si s tím ale poradil celkem hravě a nyní už má na památku jen jizvu a v sobě pár odloupaných kousků rzi, viditelných na RTG někde pod kůží na boku.

Na jaře se mi podařilo dodělat v termínu všechny státnice na veterině a tím pádem jsem získala titul MVDr. a můžu se věnovat tomu nejlepšímu povolání na světě :-)

Hned po promocích jsme vyrazili na výcvikový týden k Mirkovi Horáčkovi, kde jsme si užívali hlavně volna a pohody s přáteli. Také jsme mírně pocvičili a spíše zopakovali, co jsme kvůli mojí škole už dlouho nedělali. Aslánek tam složil mezinárodní zkoušky T.A.N., kde šlo o klid po ráně, hledání a následně vystavení vypuštěné zvěře (v našem případě křepelky).

Následně jsem nastoupila na kliniku Veterinář s.r.o. v Trutnově a celé prázdniny byly poměrně dost pracovní, takže se necvičilo a chodilo se jen na prochajdy. Na jedné z procházek potkala smůla Borinku. Nevíme přesně jak to vzniklo, ale někde v lese pravděpodobně blbě šlápla nebo blbá náhoda, těžko říct, ale uvolněný kousek z meziobratlové ploténky poranil míchu a Borča přestala chodit na pravou pánevní končetinu:-( Objezdili jsme specialisty, udělali MRI, což nám potvrdilo tuto diagnózu a také léčení v podobě času, cvičení,masáží,dřiny a zase dokola........Ale Borina je drsňačka a silná fena, nebýt její vůle, tak ještě pořád nechodí. Makali jsme co to šlo a během dvou měsíců začala chodit:-)

Aby toho nebylo málo, tak do třetice všeho zlého v lese vběhla do střepů a pořezala si dva běhy. Znamenalo to další anestezii a šití třech řezných ran, naštěstí bez postižení šlach. Z toho se dostala také a dokonce už absolvovala i dva poslední letošní hony :-D Koncem roku 2012 se snad ta smůla začala konečně obracet a pevně doufáme a modlíme se, že už to skončilo :-)

A nastal nám rok 2013 a Borča začala hned 1.1 hárat:) Trochu předčasně, ale asi je to pro nás znamení, že je to nový začátek :-) Název CHS už máme a to STUART GRIS, ženicha zveřejním radši až později, aby se to "nezakřiklo":-)

Tak to jsou naše nejintenzivnější zážitky poslední doby. Do nového roku přejeme všem jen to dobré a hlavně hodně psích zážitků, úspěchů a zdraví!!!!! Petra a Petr Slezákovi a smečka :-)

navigace: Úvodní strana > Aktuality > Novinky po dloooooouhatáááánské době :-)
 
Ohaři.eu

Copyright © 2008-2022 Web From Pixels group
design by BORI